Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Meta: Raporti i BE-sė, sinjal pėr mbylljen e negociatave


Tiranė, 9 nėntor 2003 - Ish zv/kryeministri Ilir Meta ka shprehur shqetėsim pėr raportin e pėrfaqėsuesve tė Komisionit Europian pėr ecurinė tepėr tė ngadaltė tė reformave nė vend. "Pėr drejtimet themelore tė procesit tė integrimit europian, si zbatimi i ligjeve dhe legjislacionit, funksionimi i institucioneve shtetėrore, reformat nė administratėn publike dhe nė fushėn e doganave, kanė qene kritikat me konkrete", tha Meta. Kėto konstatime serioze e kritike paralajmėrojnė sipas tij, se po nuk pati pėrmirėsim tė reformave, rrezikohen negociatat dhe procesi i stabilizim-asociimit do tė zgjatet. Raporti i BE-sė, ėshtė sinjal pėr mbylljen e negociatave, tha Meta. Ai shtoi se pėrgjegjėsia bie mbi qeverinė dhe kryeministrin Nano.

ECIKS/BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail