Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Cani: Ekonomia shqiptare i kthehet rritjes konstante


TIRANE, 26 Nėntor 2003 - Guvernatori i Bankes se Shqipėrise, Shkelqim Cani, ne mbledhjen e Komitetit Nderministror te Politikave te Sigurimit Kombetar, theksoi se "Ekonomia shqiptare gjatė vitit 2003, duket se i ėshtė kthyer ritmeve tė rritjes sė saj potenciale, pas ngadalėsimit tė vėrejtur nė vitin 2002." Sipas Canit, parashikimi i rritjes ekonomike pėr vitin 2003, rreth 6 pėr qind, mbetet njė mundėsi realiste. Ai theksoi se zhvillime tė tilla si: qėndrueshmėria nė prodhimin bujqėsor, performanca optimiste nė degėt e shėrbimeve, industrisė dhe tė transportit, rritja e vėllimit tė shkėmbimit tregtar e verifikuar nė 6-mujorin e parė tė vitit, numri i shtuar i turistėve, situata e qėndrueshme dhe e favorshme energjitike, qėndrueshmėria nė prurjet valutore tė emigrantėve e faktorė tė tjerė, janė argumente tė besueshme nė arritjen e objektivit tė rritjes ekonomike tė vendit.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellit
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-KukėsAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail