_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   

4.03.2009, 11:24
Edhe Maqedonia shkele CEFTA-n
Shkelja e Marrėveshjes pėr Tregtinė e Lirė CEFTA ėshtė duke vazhduar. Maqedonia sėrish po u vė barriera produkteve kosovare. Kompania prodhuese ...


2.03.2009, 16:01
Paratė e buxhetit investohen jashtė Kosovės
Nga 900 milionė euro tė investuara nė BQK, gjysma e tyre janė ekskluzivisht mjete tė buxhetit, tė cilat pa asnjė kushtėzim nga faktorė tė ja...


26.02.2009, 11:52
Tregu unik Kosovė - Shqipėri, projekt me leverdi
Duke u mbėshtetur nė njė kalkulim tė thjeshtė, tregu i pėrbashkėt mes dy vendeve, pėrveēse do tė kėnaqte nė njė masė ithtarėt e bashkimit ko...


24.02.2009, 14:43
Premtohen subvencione pėr fermerėt kosovarė
Edhe pse nė fushatat paraelektorale tė partive tė ndryshme e qė sot janė nė pushtet, qenė dhėnė premtime tė shumta sa i pėrket zhvillimit tė sek...


23.02.2009, 12:16
Porti i Shėngjinit tėrheqės edhe pėr investime tė huaja nė Kosovė
“Bllokada e eksporteve kosovare nga Serbia apo mbyllja e rrugės Prishtinė-Shkup, si pasojė e shembjeve tė dheut mė 2006, tregojnė se alter...


22.02.2009, 20:59
Vera e Kosovės arrin nė Londėr
Shteti njėvjeēar eksporton shishen e parė nė tregun mė tė vlefshėm tė verės nė botė, Britaninė e Madhe.

Nga Rachel Shields


22.02.2009, 20:47
Bizneset pa arka fiskale do tė mbyllen
“Ėshtė e natyrshme se kur tė fillojė pajisja e bizneseve me arka fiskale, atėherė tė gjitha ato qė nuk e deklarojnė se kah u vjen malli do tė gj...


20.02.2009, 17:07
Kosova-Austria, memorandum mirėkuptimi nė fushėn e ekonomisė
Ministri i Tregtisė dhe Industrisė, Lutfi Zharku dhe homologu i tij austriak, Ministri i Ekonomisė, Familjes dhe Rinisė i Republikės sė Austrisė...


13.02.2009, 16:53
Nė janar ATK arkėton 26.5 milionė euro
Administrata Tatimore e Kosovės (ATK), me anė tė njė komunikate tė lėshuar pėr shtyp, ka njoftuar se ka plotėsuar suksesin tjetėr tė radhės duke...


12.02.2009, 17:45
Rriten eksporti dhe importi
Prishtine - Enti i Statistikave tė Kosovės (ESK) ka publikuar raportin e rregullt pėr treguesit nė resorin ekonomik tė vendit. Nė kėtė raport tr...


Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Edhe Maqedonia shkele CEFTA-n
> Paratė e buxhetit investohen jashtė Kosovės
> Tregu unik Kosovė - Shqipėri, projekt me leverdi
> Premtohen subvencione pėr fermerėt kosovarė
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
> Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> "Factsheet Kosovo"
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Rrokullisni paranė
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org