_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   
22.02.2009, 20:47
Bizneset pa arka fiskale do tė mbyllen

“Ėshtė e natyrshme se kur tė fillojė pajisja e bizneseve me arka fiskale, atėherė tė gjitha ato qė nuk e deklarojnė se kah u vjen malli do tė gjobiten edhe me mbyllje tė bizneseve dhe konfiskim tė mallit”, tha ministri Shala.
Shala deklaroi kėshtu tė shtunėn nė njė konferencė pėr media, gjatė prezantimit tė projekti tė arkave fiskale.

Ai ndėr tė tjera i bėri tė ditura edhe qėllimet e implementimit tė projektit tė Arkave Fiskale qė, sipas tij, do tė jetė njė pėrvojė e re nė Kosovė.

“Qėllimi ėshtė qė tė dihet origjina e ēdo malli dhe kjo mėnyrė mbron dhe konsumatorin tonė”, tha Shala.

Sipas tij, nuk do tė zbatohet projekti i arkave fiskale me nxitim, pasi qė sipas tij, njė gjė e tillė do dėrgonte drejt dėshtimit. eciks/telegrafi

Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Edhe Maqedonia shkele CEFTA-n
> Paratė e buxhetit investohen jashtė Kosovės
> Tregu unik Kosovė - Shqipėri, projekt me leverdi
> Premtohen subvencione pėr fermerėt kosovarė
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
> Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> "Factsheet Kosovo"
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Rrokullisni paranė
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org