_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   

16.09.2008, 00:38
Tronditje nė sistemin bankar tė ShBA
Banka Merrill Lynch bie dakord tė blihet nga korporata Bank of America.

Washington, 15 shtator 2008 - Marrėveshja mund ...


8.09.2008, 16:11
Beteja e Evropės pėr energjinė
Varėsia e Evropės nga importet e energjisė, sipas analizave tė Agjencisė Ndėrkombėtare tė Energjisė (IEA), do tė rritet. Prodhimi i brendshėm i ...


19.10.2007, 19:45
FMN-ja do tė reformohet
Berlin, 19 tetor 2007 (Deutsche Welle) - Shtete si Kina, India, Rusia, Brazili, Meksika dhe Afrika e Jugut do tė fitojnė nė tė ardhmen rėndėsi m...


4.01.2007, 13:29
2007-a nis mbarė pėr ekonominė evropiane
Prishtinė, 04 janar 2007 - Nė fillim tė vitit 2007 tregjet financiare evropiane arritėn nė nivelin mė tė lartė nė gjashtė vitet e fundit. Aksion...


29.12.2006, 15:44
Bullgaria dhe Rumania nga 1 janari anėtare tė BE-se
Bruksel, 28 dhjetor 2006 - Bullgaria dhe Rumania do tė jenė nga 1 janari i 2007-s dy anėtaret e reja tė Bashkimit Evropian. Pėr tė dyja vendet ...


28.12.2006, 14:47
Bien ēmimet e naftės
Londėr – Njujork, 27 dhjetor 2006 - Ēmimet e naftės dhe tė gazit natyror kanė rėnė ndjeshėm si pasojė e dimrit tė butė qė e reduktoi kėrkesėn pė...


20.10.2006, 01:50
U nėnshkrua MTL mes Kosovės dhe Bosnjė Hercegovinės
Gjeraqina Tuhina

Marrėveshja e fundit e Tregtisė sė Lirė (MTL) nė kuadėr tё Paktit tё Stabilitetit u nėnshkrua sot n&...


7.10.2006, 15:51
Bashkėpunimi Ekonomik dhe Investimet nė Evropėn Juglinore
Isabela Ēoēoli / VoA


Uashington, 7 tetor 2006 - Qendra pėr Studime Strategjike dhe Ndėrkombėtare kėtu nė Uashington, nė...


28.09.2006, 01:36
Reformohet FMN
Singapor, 28 shtator 2006 - Fondi Monetar Ndėrkombėtar (FMN) do t'i nėnshtrohet reformimit 60, vjet pas krijimit tė tij nė Bretton Woods.
...


13.09.2005, 21:07
Kompania austriake kryeson tregun rumun tė sigurimeve
Grupi austriak Wiener Städtische renditet i pari nė tregun rumun tė sigurimeve, nėpėrmjet kompanive qė ai kontrollon, me njė volum primesh p...


Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Edhe Maqedonia shkele CEFTA-n
> Paratė e buxhetit investohen jashtė Kosovės
> Tregu unik Kosovė - Shqipėri, projekt me leverdi
> Premtohen subvencione pėr fermerėt kosovarė
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
> Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> "Factsheet Kosovo"
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Rrokullisni paranė
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org