Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te fundit | Kosove | Rajon | Bote |

 

2007-a nis mbarė pėr ekonominė evropiane


Prishtinė, 04 janar 2007 - Nė fillim tė vitit 2007 tregjet financiare evropiane arritėn nė nivelin mė tė lartė nė gjashtė vitet e fundit. Aksionet nė FTSE 100 indeks tė Londrės arritėn nė 6294 pikė tė martėn, niveli mė i lartė qė nga 6 shkurti i vitit 2001. Nisje tė mbarė pati edhe DAX 30 indeks e Frankfurtit, qė arriti nė 6668 pikė, njėjtė niveli mė i lartė qė nga shkurti i vitit 2001. CAC 40 parisien u ngrit nė 5615 pikė, niveli mė i lartė qė nga maji i vitit 2001.

"Tregjet financiare tradicionalisht pėrjetojnė ditė tė mira gjatė Vitit tė Ri," tha analisti nga Barclays Capital Dhiren Sarin, duke e pėrshkruar gjendjen nė tregjet evropiane. Ndėrkohė, euro arriti nė 1.33 dollarė amerikanė.

ECIKS / Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

Paribas Bank hyn nė Kosovė
Shtet social
Express: “Koncesioni rrezikon aeroportin”
11,5 milionė euro pėr ta futur “Xella”-n nė prodhim
Heqja e taksave gėzon prodhuesit e mėdhenj tė miellitAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail