_ FILLIMI | RRETH ECIKS | SHĖRBIME | PROJEKTE | PORTFOLIO | LAJME | ANALIZA | PUBLIKIME | VEGĖZA    
             
   
  LAJME
   

22.02.2009, 20:52
Kriza s’e vė nė pikėpyetje Ballkanin
Komisioneri i Bashkimit Europian pėr Zgjerim, Oli Ren, ka deklaruar se kriza globale financiare nuk duhet tė vė nė pikėpyetje zgjerimin e BE’sė ...


9.09.2008, 14:53
Shqipėria nis prodhimin e energjisė me erė
Tiranė - Shqipėria ėshtė duke e ndėrtuar parkun e parė tė mullinjve qė do prodhojė rrymė nga era dhe ka nė plan qė ta eksportojė atė nė Itali....


10.06.2008, 10:54
Shqipėria synon tė bėhet superfuqi energjie nė rajon
Tiranė, SHQIPĖRI - Shqipėria do tė bėhet superfuqi energjie nė rajon, qoftė me energji nga burimet hidrike, solare ose edhe bėrthamore. Kėshtu k...


1.04.2008, 17:52
Shqipėri: investime nė ekploatimin e naftės
Tiranė - Qyteza e njohur si qyteza e krijuar prej naftės, pasi banorėt e kėsaj zone sollėn familjet nė kėtė vend, duke punuar nė kėto puse nafte...


14.03.2008, 17:53
Hungarezė ndėrtojnė qytet turistik nė Shqipėri

Hungari - Kompania gjigante hungareze e patundshmėrive “TriGranit”, planifikon qė pėrmes investimit direkt tė ndėrtojė njė qytet turistik ...


17.09.2007, 17:10
Ritme tė shpejta ndėrtimi nė autostradėn Durrės-Kukės
TIRANĖ, 16 shtator 2007 - Pavarėsisht debateve tė nxehta, qė kulmuan sė fundmi me nisjen e hetimeve, punimet pėr rrugėn Durrės-Kukės po ecin me ...


9.08.2007, 17:00
Gjermanėt vonohen pėr Albtelekomin
Tiranė, 8 gusht 2007 - Ministria e Ekonomisė njoftoi se oferta qė kompania gjermane Axos Capital kishte dėrguar pėr blerjen e Albtelekomit, nuk ...


9.08.2007, 17:00
Shqiptarėt 2 miliardė euro nė bankat greke
Tiranė, 8 gusht 2007 - Emigrantėt shqiptarė qė punojnė dhe jetojnė nė Greqi, llogaritet tė kenė depozituar nė bankat e shtetit helen rreth 2 mil...


5.08.2007, 14:54
Kreditė e shtrenjta nė Ballkan
Kosova, Shqipėria, Serbia dhe Rumania janė vendet ku normat e interesit janė mė tė lartat. Sipas Bankės sė Shqipėrisė, nė kėto vende kamatat...


2.07.2007, 17:19
1 miliardė euro pėr hidrocentralet mbi lumin Devoll
Tiranė, 1 korrik 2007 - Vendimi u miratua bazuar nė projektet e kompanisė sė njohur austriake, "EVN". Kjo kompani ka paraqitur projekte pėr ndėr...


Tė fundit | Kosovė | Rajon | Botė

 
  SHËRBIME  
  ECIKS ofron shërbime profesionale e konfidenciale për ndërmarrjet kosovare dhe investitorët e huaj potencial. Me përvojën, stafin profesional, zyrën qendrore në Vjenë, partnerët e tij në Kosovë dhe jashtë saj si dhe me njohuri të detajuara mė shumė  
 
  PROJEKTE  
  Në kuadër të projektit të financuar nga ADA, ECIKS zyrtarisht përfaqëson Agjencinë e Kosovës për Promovimin e Investimeve (IPAK) në rajonin gjermanofolës. Kjo zyre është përfaqësia e parë zyrtare ekonomike e Kosovës jashtë vendit... mė shumė  
     
  LAJME
   
> Edhe Maqedonia shkele CEFTA-n
> Paratė e buxhetit investohen jashtė Kosovės
> Tregu unik Kosovė - Shqipėri, projekt me leverdi
> Premtohen subvencione pėr fermerėt kosovarė
> Tė gjitha lajmet e ECIKS - Arkiva
 
  BROSHURA DHE PUBLIKIME
   
> Bujqėsia dhe industria e ushqimit nė Kosovė
> Prodhimi dhe pėrpunimi i drurit nė Kosovė
> Broshura "Investing in Kosovo 2008"
> CD-ROM "Invest in Kosovo"
> 10 arsyet kryesore pėr tė investuar nė Kosovė
> "Factsheet Kosovo"
> Tė gjitha publikimet e ECIKS
     
  ANALIZA
   
> Rrokullisni paranė
> Tė gjitha

 
  ECIKS NEWSLETTER
   
 
E-Mail:
     
   
             
 
  Disenjuar dhe prodhuar nga ECIKS | Rregullat e pėrdorimit | Copyright 2003-2008 eciks.org