Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

PTK nė menaxhim tė vendorėve


Prishtinė, 29 nėntor 2005 - Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovės Sh.A, nga viti i ardhshėm pritet tė menaxhohet nga kosovarėt. Me datėn 1 dhjetor 2005 do tė shpallet konkursi pėr pesė pozita udhėheqėse, pėr drejtor menaxhues tė PTK-sė, drejtor tė GSM Vala 900, menaxher financiar pėr Postėn e Kosovės, menaxher pėr trajnim dhe zhvillim dhe menaxher tė revizionit tė brendshėm.

Konkursi pėr pesė vendet e cekura, do tė mbyllet me 20 dhjetor 2005 dhe nėn komisioni i cili ėshtė formuar nė fillim tė muajit nėntor 2005 do tė pėrzgjedhė kandidatėt mė tė mirė dhe mė 31 mars 2006 do t’ia prezantoj bordit tė drejtorėve tė PTK-sė pėr aprovim. Fituesit e konkursit sipas njė plani tė paraparė nga bordi i drejtorėve tė PTK Sh.A. do tė shėrbejnė nėn hijen e drejtorėve dhe menaxherėve ndėrkombėtar. Sipas planit dhe sugjerimeve tė nėn-komisionit i cili do vlerėsojė punėn e secilit kandidat, pritet qė ata tė marrin udhėheqjen e PTK Sh.A. me datėn 1 korrik 2006. Plani i ndėrrimit tė menaxherėve ka pėr qėllim qė kėtė ndryshim ta bėjė nė mėnyrė sa mė tė saktė dhe tė kontrolluar, proces ky qė do tė jetė i mbikėqyrur nė mėnyrė tė

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail