Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Besim Beqaj - kryetar i ri i Odės Ekonomike


Prishtinė, 18 nėntor 2005 - Kuvendi i Odės Ekonomike tė Kosovės zgjodhi sot Besim Beqajn kryetar tė ri me mandat 4 vjeēar. Me kėtė rast, Beqaj u zotua se do tė punojė me njė vizion dhe qasje tė re pėr zhvillimin e biznesit nė Kosovė. Ai u zotua gjithashtu se do tė heqė dorė nga tė gjitha aktivitetet politike, me qėllim qė tė krijohet njė unitet i pėrgjithshėm nė mes tė biznesit kosovar.

Anėtarėt e Kuvendit tė OEK votuan me vota tė fshehta dhe Beqaj u zgjodh me vetėm njė votė mė shumė se kundėr kandidati Mustafė Ibrahimi. Me kėtė rast, Besim Beqaj, tha se parimi bazė ėshtė se OEK do tė kalojė konform strategjisė nėpėr njė proces tė njė ristrukturimi total, jo duke larguar njerėz nga puna, por duke iu krijuar atyre mundėsi pėr trajnime, pėr edukim dhe sjellje konform kėrkesave tė cilat neve na paraqiten.

Kuvendi i OEK-sė pėr nėnkryetar tė OEK-ut rizgjodhi Zeneta Dacin, ndėrsa sekretar i pėrgjithshėm do tė jetė Ejup Qerimi. Kuvendi zgjodhi edhe 21 anėtarė tė Kėshillit Drejtues si dhe miratoi statutin e ri tė Odės Ekonomike tė Kosovės.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail