Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

PTK dhe Austrian Airlines nėnshkruajnė kontratė


Prishtinė, 15 nėntor 2005 - Ėshtė nėnshkruar sot kontrata mes Postės sė Kosovės dhe kompanisė austriake tė fluturimeve, Austrian Airlines. Me kėtė mundėsohet rrugė mė e shkurtė, mė e shpejtė dhe mė e lirė nė transportin ndėrkombėtar tė dėrgesave, thanė zyrtarėt e PTK-sė.

Me kontratė parashihet transporti i dėrgesave me transit tė mbyllur pėrmes Austrisė deri nė vendet destinuese, pėrmes kompanisė e cila ėshtė shumė e sigurt dhe e njohur nė gjithė botėn, u tha me kėtė rast. Qefsere Kupina, menaxhere e biznesit nė PTK tha se do tė pėrfitojnė si PTK ashtu edhe konsumatorėt: “Pėrveē qė do tė pėrfitojmė ne si kompani veēanėrisht njėsia e biznesit, Posta e Kosovės, do tė pėrfitojė gjithashtu edhe konsumatori jonė pėrmes sė cilės tė gjitha dėrgesat do tė dėrgohen shumė shpejt dhe nė formė tė sigurt nė transportin ndėrkombėtar”. Christian Welke,l pėrfaqėsues i kompanisė Austrian Airlines, u shpreh i lumtur dhe krenar me kontratė.

Kontrata nuk ka karakter ekskluziv, qė do tė thotė se kontrata tė ngjashme mund tė nėnshkruhen edhe me kompanitė e tjera. Austrian Airlines shėrben nė rreth 180 destinime nė botė.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail