Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Edhe nė Kosovė aplikohet E-Banking


Prishtinė, 9 nėntor 2005 - ProCredit banka ka lansuar produktin e pėrhapur tė teknologjisė, “E- Banking”, qė do tė thotė kryerje e shėrbimeve bankare pėrmes internetit. E-banking mundėson qasje tė kompanive dhe klientėve tė bankės si dhe kontroll tė llogarive tė tyre, pasqyrėn e pagesave, kryerjen e pagesave kombėtare dhe ndėrkombėtare etj.

Produkti E-Banking ėshtė krijuar pėr tė gjithė klientėt e bankės tė cilėt kanė tė hapur llogari nė ProCredit Bank. Kjo teknologji mundėson qasje tė sigurt nė llogari, 24 orė nė ditė, 7 ditė nė javė, duke mundėsuar menaxhimin me fonde personale nga ēdo vend nė botė. Ilir Aliu, anėtar i bordit menaxhues tė produkteve bankare, tha se pėrdorimi i E-Banking, thjeshton veprimet bankare pėr klientėt, pėrmes qasjes nė internetit. Pėrdorimi i kėsaj teknologjie ka dy nivele tė sigurisė. Ai tha se Pro kredit ka ndėrmarrė tė gjitha masat pėr implementimin e masave tė larta tė sigurisė. Pėrdorimi i shėrbimit E-banking kėrkon njohuri bazike tė pėrdorimit tė kompjuterit. Anėtarėsimi nė shėrbimin E-banking, pėr persona ėshtė 20 euro, ndėrsa pėr kompani 25 euro.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail