Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Punohet nė rritjen e kapaciteteve nė furnizim me ujė


Prishtinė, 17 tetor 2005 - Vitin e ardhshėm, kapacitetet e ujit tė pijshėm tė Kompanisė Ujėsjellėsi Rajonal “Prishtina”, do tė shtohen edhe pėr 100 litra ujė nė sekond. Kjo do tė arrihet me ndėrtimin e 5 puseve tė reja nė lagjen Kolovica tė Prishtinės, ku edhe filluan punimet sot. Investimet fillestare nė shumė 200 mijė euro i siguroi Kompania Ujėsjellėsi Rajonal “Prishtina”, ndėrsa i tėrė projekti do tė kushtojė 2 milionė euro.

Sot filluan punimet hidrogjeologjike pėr hulumtimin e ujit, mu nė hapėsirėn, nė tė cilėn deri nė vitin 1983 ekzistonin dhe funksiononin 3 puse, tashmė tėrėsisht tė shkatėrruara. Shpėtim Lajēi, asistent i drejtorit tė Kompanisė “Prishtina”, thotė se sasia e ujit qė do tė sigurohet nga kėto puse, mund t’i furnizojė afro 40 mijė banorė. Kryerjen e punimeve rreth hapjes sė puseve tė reja nė Kolovicė, po e ndihmojnė edhe pjesėtarė tė TMK-sė dhe tė KFOR-it.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail