Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

BE ka dhėnė 60 milionė euro pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės


Prishtinė, 22 shtator 2005 - Bashkimi Evropian deri mė tash ka dhėnė 60 milionė euro pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės. Aktualisht BE ėshtė duke i financuar programet e shėrbimeve kėshilluese pėr biznes tė quajtura Tam dhe Bas, tė cilat i menaxhon Agjencia Evropian pėr Rindėrtim. Kėto dy programe kanė treguar rezultate tė kėnaqshme nė zhvillimin e disa ndėrmarrjeve nė Kosovė. Nėpėrmjet kėtyre dy programeve ofrohet ndihmė profesionale pėr ngritjen e kapaciteteve nė ndėrmarrjet e vogla, tė mesme dhe tė mėdha mė e qėllim tė zhvillimit ekonomik tė vendit.

Tam programi pėrkrah 53 ndėrmarrje kosovare nė zhvillimin e planeve tė biznesit, tė marketingut, tė resurseve humane dhe tė teknologjisė. Ndėrkaq Bas-programi deri mė tani nė Kosovė ka aprovuar 13 programe dhe janė nė shqyrtim edhe 19 programe tė tjera.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail