Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria ndanė 400 mijė euro ndihmė pėr SHBA


Prishtinė, 7 shtator 2005 - Qeveria e Kosovės pėrkundėr buxhetit tė kufizuar, tė martėn nė mbledhjen e rregullt, i ka ndarė 400 mijė euro ndihmė pėr familjet qė pėsuan nga uragani “Katrina” nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės (SHBA), nė shenjė solidariteti me familjet e viktimave.

Kryeministri Bajram Kosumi tha se kjo ndihmė sado qė ėshtė e vogėl, shpreh keqardhjen dhe solidaritetin e Qeverisė sė Kosovės dhe popullit tė Kosovės me popullin amerikan, qė po pėrjeton kėto ditė disa katastrofa natyrore.

“Qeveria dhe populli i saj kurrė nuk do tė harrojė ndihmėn qė populli amerikan ka dhėnė pėr Kosovėn nė tė gjitha aspektet, politike, ushtarake, financiare dhe pavarėsisht prej buxhetit tė vogėl tė qeverisė, ne kemi ndarė njė shumė tė mjeteve prej 400 mijė €”, tha kryeministri Kosumi.

ECIKS / KosovaLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail