Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

PTK planifikon “aleancė strategjike” me njė kompani tė huaj


Prishtinė, 21 gusht 2005 - Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovės ka vendosur qė tė krijojė njė "Aleancė strategjike" me njė kompani tė huaj pėr qėllime tė pėrbashkėta. Kanė konkurruar gjithsej 4 kompani, por sot u publikuan emrat e tri prej tyre. Tri kompanitė qė e kanė parė interesin e tyre pėr tė krijuar njė Aleancė strategjike me PTK-nė janė “Eutelia”, “Telekom Italia” dhe British Telecom”.

Emri i kompanisė sė katėrt ende nuk dihet, pasi qė oferta ėshtė pranuar dje pėrmes postės elektronike dhe ende nuk ėshtė hapur, thanė dje zyrtarėt e PTK-sė nė njė konferencė pėr gazetarė. Drejtori menaxhues i PTK-sė Gevin Xhefri tha se Posta dhe Telekomunikacioni si shoqėri aksionare pritet qė tė jetė kompani serioze dhe konkurruese nė rajon. “PTK-ja ėshtė e interesuar tė hyjė nė Aleancė Strategjike pėr tė bėrė ndryshime fondamentale, si pjesė e bashkimit teknologjik dhe si pjesė e transformimit tė PTK-sė nė kompani tė fokusuar tek konsumatori dhe tek zhvillimi i tregu”, tha ai. Aleanca Strategjike nuk do tė thotė privatizim i PTK-sė, thanė zyrtarėt. Zgjedhja e kompanisė pėr Aleancė Strategjike do tė bėhet brenda 4-5 pesė ditėsh.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail