Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kompetencat e KEF-it barten te vendorėt


Prishtinė, 17 korrik 2005 - Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen-Petersen, pritet tė nėnshkruaj rregulloren pėr bartjen e kompetencave nga UNMIK-u tek institucionet e Kosovės, nė fushėn e ekonomisė, politikės fiskale dhe buxhetit, tė cilat janė nėn ombrellėn e Kėshillit Ekonomik Fiskal.

Kėtė vendim e ka konfirmuar shefi i UNMIK-ut Jessen-Petersen, gjatė takimit tė rregullt qė ka zhvilluar me kryeministrin e Kosovės, Bajram Kosumi. Nė bazė tė rregullores, gjatė periudhės sė ardhshme, KEF do tė udhėhiqet nga kryeministri Bajram Kosumi, e jo nga shefi apo zėvendėsshefi i UNMIK-ut, siē ka qenė deri mė tani.

ECIKS / Radio Kosova
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail