Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ligji pėr tregti me naftė do ta nxisė konkurrencėn


Prishtinė, 29 qershor 2005 - Nė mbledhjen e Kuvendit tė Shoqatės sė Derivateve tė Naftės u tha se Ligji pėr tregtinė me naftė dhe derivate tė naftės, i miratuar nga Kuvendi i Kosovės dhe i nėnshkruar nga shefi i UNMIK-ut Soren Jesen Petersen, do ta nxisė konkurrencėn e lirė dhe korrekte nė sektorin e naftės nė Kosovė, ndėrsa me kėtė do tė eliminohen sjelljet e paligjshme nė kėtė sektor.

Nė kėtė takim pėrfaqėsuesit e Ministrisė sė Tregtisė dhe Industrisė dhe Odės Ekonomike, thanė se kėto institucione do tė angazhohen maksimalisht pėr tė ndihmuar nė zbatimin e plotė tė kėtij ligji, si dhe nė ndihmėn pėr zhvillimin e kėtij biznesi. Gjatė diskutimit, u theksua nevoja qė nė Kėshillin pėr rregullimin edhe vėzhgimin e sektorit tė naftės, i cili vepron nė kuadėr tė Ministrisė tė Tregtisė dhe Industrisė, tė jetė edhe njė anėtarė i kėsaj shoqate. Me kėtė rast u tha se pėrfaqėsimi i shoqatės nė kėtė kėshill, do ta mundėsojė mbrojtjen e interesave tė anėtarėve tė vet tė cilėt janė tė gatshėm qė nė tėrėsi t’i zbatojnė ligjet nė fuqi dhe ti pėrmbushin tė gjitha obligimet ndaj shoqėrisė.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail