Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ora kėrkon seancė tė jashtėzakonshme pėr ekonominė


Prishtinė, 8 qershor 2005 - Sipas njė njoftimi nga Ora, bėhet e ditur se iniciativa e Grupit Parlamentar ORA pėr thirrjen e njė seance tė jashtėzakonshme me qėllim tė trajtimit tė problemeve ekonomike nė Kosovė, e pėrkrahur nga Grupi Parlamentar i PDK-sė si dhe deputetė tjerė tė Kuvendit tė Kosovės, i ėshtė dorėzuar sot Sekretarisė sė Kuvendit tė Kosovės.

Kėrkesa ka marrė pėrkrahjen e mė shumė se 40 deputetėve, numėr ky i mjaftueshėm pėr thirrjen e njė seance tė jashtėzakonshme, nė bazė tė Rregullores sė Punės tė Kuvendit tė Kosovės (rregulla 23, pika 5). Kjo rregull obligon Kryesinė e Kuvendit qė ta thirr njė seancė tė jashtėzakonshme nė afat tė ngutshėm nėse 1/3 e deputetėve (40 deputet) tė Kuvendit tė Kosovės e kėrkojnė njė gjė tė tillė. Duke u bazuar nė raportet e fundit tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar dhe Bankės Botėrore lidhur me trendet makroekonomike nė Kosovė si dhe duke u bazuar nė informacionet e pėrditshme pėr gjendjen e rėndė ekonomike tė qytetarėve tė Kosovės, ORA e ka vlerėsuar si tė nevojshme hapjen e debatit pėr kėtė ēėshtje nė Kuvendin e Kosovės dhe nė kėtė drejtim ka gjetur pėrkrahjen e deputetėve tė PDK-sė dhe deputetėve tjerė tė Kuvendit tė Kosovės.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail