Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

PTK dhe Aeroporti korporatizohen sė shpejti


Prishtinė, 6 qershor 2005 - Korporatizimi i dy ndėrmarrjeve publike profitabile: Postė-Telekomunikacionit tė Kosovės dhe Aeroportit tė Prishtinės do tė pėrfundojė nė fund tė muajit tė ardhshėm e jo nė fund tė kėtij muaji siē ishte paraparė.

"Megjithė kėtė vonesė tė vogėl, korporatizimi po kryhet me sukses", ka thėnė Ilir Salihu zyrtar nė Departamentin e ndėrmarrjeve publike tė AKM-sė.

Pas koorporatizimit tė PTK dhe Aeroportit tė Prishtinės deri nė fund tė korrikut, koorporatizimi ndėrmarrjeve tjera publike pritet tė pėrfundojė deri nė fund tė vitit, eventualisht deri nė fund tė ēerekut tė parė tė vitit tė ardhshėm.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail