Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

U shpallėn blerėsit e "Ballkanit" dhe tė "Llamkosit"


Prishtinė, 14 prill 2005 - Pėrfaqėsuesit e Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit shpallėn blerėsit e pėrkohshėm tė dy ndėrmarrjeve shoqėrore tė tenderuara me spin-off special. Pėr "Ballkanin" e Therandės fitues ėshtė kompania "Ozarbant" nga Turqia, ndėrsa pėr "Llamkosin" e Vushtrrisė kompania "Kremikovci" nga Bullgaria.

Pasi njėri nga ofertuesit pėr blerjen e ndėrmarrjes "Llamkos", u tėrhoq dhe pėr tė dy ndėrmarrjet mbetėn vetėm nga njė ofertė, vendimin pėrfundimtar pritet ta marrė Bordi i Drejtorėve tė AKM-sė.

Tė dy blerėsit e pėrkohshėm tė kėtyre ndėrmarrjeve, nė ditėn e dytė tė ofertimit, i kanė ngritur ēmimet e ofertave tė tyre. Kompania nga Turqia ka ofruar pėr "Ballkanin" shumėn mbi 1.4 milion euro, 6 milion investime tė garantuara dhe 375 vende pune. Ndėrkaq firma nga Bullgaria pėr Llamkosin ka ofruar shumėn mbi 4.1 milion euro, 15 milion euro investime dhe 500 vende pune.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail