Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

BB do tė pėrkrahė tutje institucionet e Kosovės


Prishtinė, 5 prill 2005 - Banka Botėrore do tė vazhdojė pėrkrahjen e institucioneve tė Kosovės nė fushėn financiare dhe profesionale. Kėshtu u shpreh pėrfaqėsuesi i kėtij institucioni ndėrkombėtar financiar Uiliam Delinger pas takimit me ministren e Shėrbimeve Publike, Melihate Tėrmkolli.

"Banka Botėrore e cila ka pėrkrahur projektet e ndryshme zhvillimore nė Kosovė do tė vazhdojė tė pėrkrahė edhe realizimin e projekteve tė ndryshme, qė kanė tė bėjnė me plotėsimin e standardeve nga institucionet e Kosovės", ka theksuar ministrja e Shėrbimeve Publike Melihate Tėrmkolli. Ajo tha se Banka Botėrore do tė ofrojė pėr kėtė ministri mbėshtetje financiare dhe asistencė profesionale me ekspertė.

Mbėshtjen pėr Qeverinė e Kosovės e pohoi edhe pėrfaqėsuesi i Bankės Botėrore. Ai nėnvizoi se Banka Botėrore ėshtė e gatshme pėr raundin e katėr tė mbėshtetjes nė kuadrin e tė cilit do tė sigurojė mbėshtetje pėr ministritė, e cila do tė pėrfshijė ndihmė financiare, duke mos lėnė anash edhe pėrkrahjen profesionale pėr ministritė.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail