Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rreth 15 milion euro pėr kthimin e tė zhvendosurve


Prishtinė, 7 mars 2005 - Zėdhėnėsi i UNMIK-ut Nerazh Sing, lidhur me finacimin e kthimit tė tė zhvendosurve nė Kosovė, ka thėnė se nė vitin 2004 institucionet e Kosovės kanė qenė donatori kryesor nė mbėshtetje tė procesit tė kthimit. Ai ka shtuar se Qeveria e Kosovės edhe sivjet do tė jetė financuesi kryesor i procesit tė kthimit me 10.5 milionė euro tė alokuara nė mbėshtetje tė projekteve pėr kthim tė organizuar dhe pėr tė kthyerit spontanė nėpėrmjet programit qeveritar pėr tė ndihmuar kthimin.

Buxheti i Kosovės pėr kėtė vit ka caktuar njė fond prej rreth 15 milionė eurosh pėr kthimin e tė zhvendosurėve. Nga kjo shumė 11 milionė i janė dhėnė Ministrisė pėr Kthim dhe Komunitete, ndėrkaq 3.8 milionė Zyrės pėr ēėshtje tė komuniteteve.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail