Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kryeministri takoi kreun e OEK-ut


Prishtinė, 7 shkurt 2005 - Bashkėpunimi reciprok ndėrmjet Qeverisė dhe OEK-ut si dhe fillimi i implementimit tė Kontratės Kolektive, ishte nė fokus tė takimit ndėrmjet kreut tė qeverisė Ramush Haradinaj dhe kryetarit tė Odės Ekonomike tė Kosovės, Ismail Kastrati.

Pas kėtij takimi kryeministri Haradinaj ka premtuar angazhiminin e qeverisė nė tė gjitha fushat ekonomike me qėllim tė avancimit tė ekonomisė. "Ne do t'i gjejmė mėnyrat qė tė bashkėpunojmė me Odėn Ekonomike dhe po ashtu do tė gjejmė mėnyrat qė tė avancojmė edhe mė shumė ekonominė dhe bizneset nė Kosovė me aktivitetin e Qeverisė qoftė brenda Kosovės qoftė edhe jashtė saj". Ndėrkaq, sa i pėrket implementimit tė Kontratės Kolektive, pėr tė cilėn ėshtė folur nė kėtė takim, kryetari i Odės Ekonomike tė Kosovės, i cili ėshtė njėri ndėr nėnshkruesit e kėsaj kontrate, tha se implementimi i saj do tė fillojė me krijimin e kushteve reale nga ana e Qeverisė". Se kur do tė bėhet ky hap i implemetimit tė Kontratės Kolektive, Kastrati tha se Qeveria do tė jep propozimin e vet dhe do tė mbahet njė takim i pėrbashkėt si partner pėr dialogun social ku do tė mirret njė qėndrim adekuat.

ECIKS / RTKLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail