Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosovė: 300 mijė euro ndihmė pėr Azinė juglindore


Prishtinė, 5 janar 2005 - Vendet e Bashkimit Evropian kanė mbajtur tre minuta heshtje nė shenjė nderimi pėr rreth 150 mijė viktimat e shkaktuara nga cunami. Flamujt nė institucionet qeveritare nė 25 vendet e Unionit janė ulur nė gjysmė shtizė.

Me qėllim qė t’i bashkohet kėtij solidariteti ndėrkombėtar Qeveria e Kosovės ka ndarė 300 mijė euro pėr ndihmė viktimave tė katastrofės natyrore.

Edhe nė Shqipėri janė mbajtur tre minuta heshtje derisa dita e sotme ėshtė ditė zie nė kujtim tė viktimave. Lėvizja Mjaft dhe Kryqi i Kuq Shqiptar po organizojnė dėrgimin e njė ekipi mjekėsor shqiptar dhe po mbledhin ndihma pėr tė prekurit nga tragjedia.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail