Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Festat e fundvitit pa reduktime tė KEK-ut


Prishtinė, 3 janar 2005 -Korporata Energjetike e Kosoves gjate diteve te festes permbushi premtimin dhene konsumatoreve, duke iu shmangur reduktimeve te energjise elektrike. Palok Berisha, zedhenes i KEK-ut, tha se gjate 3 diteve te Vitit te Ri nuk kane pasur probleme te medha lidhur me furnizimin me energjise elektrike pervec disa ngarkesave qe kane qene ne nivel lokal.

Berisha tha se kane arritur rekordin sa i perket sigurimit te energjise elektrike per megavat ne ore. Sipas tij, per 4 dite KEK-u i ka furnizuar konsumatoret me 65 mije megavat ne ore.

Kapacitetet prodhuese kosovare jane te programuara per prodhimin e rreth 1000 megavat ne ore energji, por pjesa dermuese e tyre jane vjeteruar dhe u ka kaluar afati i shfrytezimit ekonomik.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail