Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

PTK prezanton financat pėr 2004


Prishtinė, 29 dhjetor 2004 -Drejtues te Postės dhe Telekomit tė Kosovės prezentuan sot te arriturat gjate ketij viti dhe planet per vitin e ardhshem.

Ende nuk jane bere perllogaritjet e teresishme financiare, por nga drejtoret e sektoreve, vleresohet se Vala 900 per kete vit ka rreth 90 milione euro te hyra, Telefonia Fikse rreth 38 milione euro kurse Posta rreth 12 milione euro.

Te tre sektoret e PTK-se, Vala 900, Telefonia Fikse dhe Posta kane qene profitabile per kete vit.

Ne kuader te investimeve per vitin qe vjen Posta planifikon modernizimin e objekteve dhe sherbimeve, Telefonia Fikse digjitalizimin, kurse Vala 900 investimet e premtuara prej 200 milione eurosh.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail