Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Petersen nenshkruan ligjin mbi regjistrimin e popullsise


Prishtinė, 21 dhjetor 2004 - Shefi i misionit te UNMIK-ut Soren Jesen Petersen ka nenshkruar ligjin mbi regjistrimin e popullsise, duke hapur keshtu rrugen e pergatitjeve per fillimin e organizimit te ketij procesi te rendesishem per zhvillimin ekonomik dhe politik te vendit. Sipas nje komunikate te leshuar nga Zyra per Informim e UNMIK-ut, thuhet se ligji ne fjale ka per qellim te mbulimit te informacioneve per strukturen demografike dhe karakteristikat kryesore socioekonomike te popullates. Ligji eshte miratuar ne vitin e kaluar nga Kuvendi i Kosoves, nderkaq supozohet se Kosova duhet te kete me shume se dy milion banore . db/db(RTK/BalkanWeb)

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail