Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosova ndėr vendet mė optimiste nė botė


Prishtinė, 20 dhjetor 2004 - Nė njė hulumtim tė zhvilluar nė muajin nėntor dhe dhjetor nga Gallup International, Kosova, llogaritet tė jetė nė mesin e katėr vendeve mė optimiste nė botė.

Raporti hulumtues nė pėrgjithėsi thekson perspektivat si mė tė mira nė Paqėsorin Aziatik, e veēanėrisht nė qytetet kineze Pekin dhe Hong Kong ku shtatėdhjetė pėrqind e qytetarėve mendojnė se viti 2005 do tė jetė vit mė i mirė se sa viti 2004, e kjo poashtu vlen edhe pėr Vietnamin i cili sė bashku me Tunizinė, ėshtė vendi mė optimist nė botė. Ngjashėm me vitin e kaluar, sėrish vendet e Evropės Perėndimore nuk janė pėrfshirė nė vendet mė optimiste. Nė mbarė botėn janė intervistuar 60 mijė qytetarė. Hulumtimin nė Kosovė e ka bėrė Indeks Kosova.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail