Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Komisioni Evropian ndan edhe 23.9 milion euro pėr Kosovėn


Prishtinė, 18 dhjetor 2004 -Komisioni Evropian ka vendosur qe te ndaje per Kosoven edhe 23.9 milion euro si ndihme e KE, pervec 60 milion eurove ekzistuese qe jane dhene per vitin 2004.

Me keto fonde shtese BE-ja vazhdon te ndihmoje (UNMIK-un) dhe Institucionet e Perkohshme Vetqeverisese te Kosoves (IPVK) per te zbatuar reformat e percaktuara ne "Standardet per Kosoven" dhe Partneritetin Evropian. Kjo ndihme e re do te ndihmoje zhvillimin ekonomik dhe shoqeror te komuniteteve ne pozite te pavolitshme, duke permiresuar kushtet per kthim te qendrueshem te minoriteteve.

Nga keto fonde, 12.9 milion euro dedikohen per zhvillimin ekonomik, duke perforcuar keshtu ndihmen e meparshme dhe te tashme te KE per zhvillimin e harmonizuar ekonomik dhe shoqeror ne Kosove dhe krijimin e qendrueshem te vendeve te punes ne rajonet me papunesi te madhe, duke perfshire komunat me numer te konsiderueshem te minoriteteve.

ECIKS / Ballkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail