Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Publikohet raporti i kontrollit tė buxhetit pėr 2001


Prishtinė, 11 dhjetor 2004 – Kryeadministratori i Kosovės, Soren Jesen Petersen, ka publikuar dje Raportin e kontrollit tė jashtėm pėr vitin 2001 tė Buxhetit tė Konsoliduar tė Kosovės, njofton UNMIK-u. Kontrolli ėshtė kryer nga Gjykata e Kontrollit e Holandės. Nė kėtė Raport thuhet se janė bėrė pėrparime nė administrimin financiar, por janė tė domosdoshme pėrmirėsime tė mėtejshme. Raporti pėrfshin edhe njė sėrė rekomandimesh, ndėr tė cilat, nė lėmin e administrimit bankar dhe tė parave, sistemeve tė informacionit dhe tė atij llogaritar, etj. Me themelimin e suksesshėm tė Zyrės sė Kontrollorit tė pėrgjithshėm, tėrė procesi i administrimit dhe i kontrollit, qė sipas Rregullores 2002/18 ėshtė kryer sė bashku me Gjykatėn e Kontrollit tė Holandės, tash ėshtė marrė nga Kontrollori i pėrgjithshėm i Kosovės. Raporti i kontrollit tė Buxhetit tė Konsoliduar tė Kosovės u ėshtė dėrguar Presidentit tė Kosovės, Kryeministrit, pėrfaqėsuesve tė Qeverisė, Kryetarit tė Asamblesė, institucioneve tė UNMIK-ut, zyrave tė ndėrlidhjes dhe oganizatave tė tjera.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail