Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

U zgjodhėn fermerėt mė tė mirė tė vitit


Prishtinė, 9 dhjetor 2004 - Ministria e Bujqėsisė, Pylltarisė dhe Zhvillimit Rural shpalli 18 fermerėt kosovarė mė tė suksesshėm tė kėtij viti, tė cilėt merren me kultivimin e produkteve tė ndryshme bujqėsore.

Sekretari i minstrisė sė bujqėsisė, Menderes Ibra, tha se duke patur parasysh veshtirėsitė me tė cilat janė pėrballuar, me njė buxhet prej 0.6 % tė ndarė nga buxheti i konsoliduar i Kosovės, nė shumė sektore kemi arritur tė kemi prodhimtari tė kėnaqshme duke ju falėnderuar fermerėve. Ndėrsa fermerėt bėnė thirrje tek institucionet qė t'i pėrkrahin ata, sepse sipas tyre pėr tė patur rritje tė prodhimtarisė duhen kushte mė tė mira. Ky ėshtė viti i dytė i pėrzgjedhjes sė fermerit tė vitit.

ECIKS / BalkanWeb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail