Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKB: Shtohet konsumi i prodhimeve vendore


Prishtinė, 8 dhjetor 2004 - Kryetari i Aleancės Kosovare tė Bizneseve (AKB), Agim Shahini, shpalosi nė njė konferencė pėr media rezultatet e njė hulumtimi tė realizuar pas mbajtjes sė Javės sė Biznesit tė Kosovės.

Sipas ketij hulumtimi te realizuar me 200 tregtarė dhe prodhuesė, kanė filluar tė shihen efektet e Javės sė Biznesit. Nga rezultatet e kėtij hulumtimi thonė se pas kėtij aktiviteti ka njė shtim tė konsumit tė prodhimeve vendore nga 25 deri 35 pėrqind. Po ashtu drejtues te AKB-sė kanė bėrė disa rekomandime pėr UNMIK-un, qeverinė dhe prodhuesit me qėllim tė shtimit tė konsumit tė prodhimeve vendore.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail