Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria aprovoi projeksionin buxhetor pėr 2005


Prishtinė, 24 nėntor 2004 - Nė mbledhjen e sotme tė Qeverisė sė Kosovės, Kryeministri i Bajram Rexhepi njoftoi kabinetin e ministrave nė lidhje me takimet mė tė rėndėsishmė prej takimit tė fundit tė kabinetit qeveritar, njofton Zyra pėr Informim e Kryeministrit.

Kabineti qeveritar aprovoi me disa ndryshime projeksionin buxhetor duke bėrė ngritje tė kufirit buxhetor pėr 3 milionė euro pėr vitin 2005. Ky projeksion do t'i pėrcillet Parlamentit tė ardhshėm dhe Keshillit Ekonomik Fiskal pėr aprovim tė mėtutjeshėm.

Sot u aprovuan dhe u shqyrtuan konkluzionet e Komitetit Bashkėrendues Ndėrministror pėr Administrimin e tokės, tė prezentuara nga Ministri i Shėrbimeve Publike, Jakup Krasniqi. Poashtu, nga Ministri i Shėrbimeve Publike ėshtė prezentuar plani I dhe II pėr evakuimin e banorėve tė fshatit Hade.

Nė kėtė mbledhje janė miratuar edhe dy projektligje: ai pėr mbėshtetje tė ndėrmarrjeve tė vogla dhe tė mesme dhe projektligji pėr prokurorinė publike tė Kosovės, thuhet nė njė njoftim tė Zyrės pėr Informim tė Kryeministrit.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail