Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Riinvest dhe AKB organizuan konferencė pėr prodhimet vendore


Prishtinė, 23 nėntor - "Riinvest" dhe Aleanca Kosovare e Biznesit si pjesė e projektit Java e biznesit nė Kosovė organizuan tryezėn e rrumbullakėt me temėn: "Si tė zhvillohen dhe afirmohen prodhimet e Kosovės". Qėllimi i kėsaj tryeze sikurse edhe Java e biznesit ėshtė vetėdijėsimi i institucioneve pėr krijimin e njė ambienti mė tė favorshėm pėr zhvillimin e bizneseve te prodhuesit vendor.

"Ndėrmarrjet e vogla dhe tė mesme kanė treguar vitalitet nė periudhėn e rindėrtimit ekonomik tė Kosovės. Edhe pėrkundėr kėsaj bizneset e vendit vazhdojnė tė reflektojnė shqėtėsime lidhur me ambientin afarist dhe investues nė Kosovė", ka thėnė Muhamet Sadiku nėnkryetar i "Riinvestit".

Ndėrkaq, Sefedin Sefa nga Ministria e Ekonomisė dhe Financave ka theksuar nė kėtė tryezė se vetėdijėsimi i institucioneve pėr tė pėrkrahur biznesin vendor po merr pėrmasa dhe pėrkrahje mė tė gjerė.

Aleanca Kosovare e Biznesit qė nga themelimi i saj ėshtė angazhuar pėr pėrmirėsimin e ambientit mė tė favorshėm ndėrmarrės, thotė Agim Shahini, kryetar i Kuvendit tė ABK-sė.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail