Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kryeministri Rexhepi priti pėrfaqėsuesit e AER-it


Prishtinė, 18 nėntor 2004 - Kryeministri i Kosovės, Dr. Bajram Rexhepi, ka pritur nė njė takim tė veēantė pėrfaqėsuesit e Agjencionit Evropian pėr Rindėrtim (AER), z. Thierry Bernard Guele dhe z. Michael Burne, thuhet nė njė njoftim tė zyrės pėr informim tė kryeministrit.

Nė kėtė takim z.Thierry Bernard Guele e ka njohur kryeministrin Rexhepi pėr "draftin punues" ku ėshtė bėrė njė pėrmbledhje e propozimeve tė projekteve pėr pėrfshirjen nė Programin vjetor 2005 pėr Kosovėn i hartuar nga AER-i. Ky program ėshtė i bazuar nė konsultimet me Institucionet e Pėrkohshme Vetėqeverisėse tė Kosovės dhe UNMIK-un brenda kornizės sė Partneritetit Evropian pėr Kosovėn, programit indikativ shumėvjeēar 2005-2006 tė Komisionit Evropian dhe Standardeve pėr Kosovėn nė shumė totale prej 52 milion euro.


Kryeministri Rexhepi me kėtė rast falenderoi pėrfaqėsuesit e AER-it pėr ndihmėn e dhėnė Kosovės nė ngritjen e kapaciteteve nė fusha tė ndryshme, tė cilat kanė dhėnė rezultate pozitive nė pėrmirėsimin e kualitetit tė jetės sė qytetarėve, konsolidimin e institucioneve demokratike tė Kosovės dhe realizimin e standardeve si njė hap drejt integrimeve nė strukturat dhe nė institucionet e Bashkimit Evropian.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail