Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Petersen vendos krijimin e tri ministrive te reja


Prishtinė, 8 nėntor 2004 - Kryeadministratori i Kosoves Soren Jesen Petersen ne nje takim me lideret politikeka informuar keta te fundit rreth krijimit te ministrive te reja ne fushen e energjetikes, vetqeverisjes lokale, dhe ministrise se kthimit dhe komuniteteve.

Ai gjithashtu i ka informuar ata lidhur me pelqimin e tij per krijimin e postit te zevendeskryeministrit dhe zevendesministrave ne qeverine e Kosoves. Petersen ka deklaruar me kete rast se kompetencat e reja per Institucionet e Kosoves, ashtu si edhe kompetencat ekzistuese, duhet te ushtrohen me pergjegjesi te plote.

Rritja e pergjegjesise se qeverise do te jete nje hap shume i rendesishem per t'i mundesuar Kosoves te arrije standardet me heret se sa qe eshte planifikuar, pra ne mesin e vitit 2005. Petersen gjithashtu sot ka diskutuar me lideret politike mundesine e transferimit te metejshem te kompetencave, vecanerisht ne fushen e ekonomise, pas formimit te qeverise se re.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail