Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rexhepi: Nuk do tė rizgjedhem si kryeministėr


Prishtinė, 5 nėntor 2004 - Kreu i Qeverisė sė vendit, Bajram Rexhepi ka thėnė tė premten, pas takimit me shefin e UNMIK-ut, Soren Jesen Petersen, se nuk do tė jetė kryeministėr i ardhshėm i Kosovės, pasi qė Partia Demokratike e Kosovės ka marrė vendim qė kandidat pėr kėtė post tė jetė lideri i saj, Hashim Thaēi.

Njė ndėr kandidatėt potencial pėr postin e kryeministrit ėshtė pėrmendur mė herėt edhe kreu aktual i qeverisė sė vendit Bajram Rexhepi. Mirėpo, ky i fundit sot hoqi tė gjitha dilemat dhe pranoi se nuk do tė jetė kryeministėr i ardhshėm i Kosovės, pėr arsye se PDK, nė mbedhjen e djeshme tė Kryesisė ka marrė vendim qė kandidat pėr kėtė post tė jetė lideri i kėsaj parite, Hashim Thaēi.

"Jo definitivisht, dje PDK nė mbledhjen e Kryesisė ka marrė vendim qė kandidati pėr postin e kryeministrit nga radhėt e kėsaj partie, tė jetė Hashim Thaēi", tha Bajram Rexhepi pas takimit.

Ai ka pėrkujtuar se nė deklarimet e tija tė mėhershme, tė ketė thenė se nėse partia e propozon pėr postin e kryeministrit, atėherė ai do tė ishte i gatshėm qė tė jetė sėrish nė kėtė post. Pėrkitazi me vendimin e Kryesisė sė PDK-sė ėshtė qė Hashim Thaēi, tė jetė kandidat pėr postin e kryeministrit, Bajram Rehxepi tha se "unė do t’i pėrmbahem atij vendimi dhe nuk do tė jemė sėrish kryeministėr".

I pyetur nga gazetarėt se kur pret ai formimin e Qeverisė sė re tė Kosovės, Rexhepi, pohoi se kjo do tė varet nga gjuha e pėrbashkėt qė do ta gjejnė liderėt e subjekteve politike.

ECIKS / Kosovapress
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail