Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Sė shpejti nėnshkruhet MTL-ja me Bosnjen


Prishtinė, 4 nėntor 2004 - Zėdhėnėsi i Bashkimit Evropian, Kris Litier ka bėrė tė ditur se Qeveria e Bosnje e Hercegovinės e ka njoftuar UNMIK-un se ka finalizuar diskutimet pėr fillim tė tregtisė sė lirė me Kosovėn. Kėshtu qė sė shpejti pritet tė nėnshkruhet marrėveshja pėr kėtė nė mes tė dy vendeve.

Njė marrėveshje e tillė do tė pėrmirėsonte integrimin e Kosovės me rajonin dhe do tė stimulonte tregtinė rajonale. Njėherit do tė zgjeronte mundėsinė pėr bashkėpunim ekonomik me shtetet e ndryshme tė rajonit. Kosova po ashtu do tė mund tė importojė dhe eksportojė mė lehtė se mė parė me tė gjitha vendet.

Sipas zėdhėnėsit tė Shtyllės sė Katėrt tė UNMIK-ut bisedimet pėr tregti tė lirė janė hapur edhe me Maqedoninė dhe rasti i parė do tė bėhet gjatė dy javėve tė ardhshme.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail