Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nėnshkruhen edhe dy ligje tė reja


Prishtinė, 27 tetor 2004 - Shefi i UNMIK-ut, Soren Jesen Petersen ka nėnshkruar edhe dy ligje: ligjin mbi konsumatorėt dhe ligjin pėr tregtinė e brendshme, tė cilat kanė pėr qėllim tė rregullojnė tregun e brendshėm. Kėshtu u njoftua ndėr tė tjera nė konferencėn e sotme tė UNMIK-ut nė Prishtinė.

Zėdhėnėsi i Policisė sė UNMIK-ut, Neraj Sing ka njoftuar se qė nga 1 nėntori i kėtij viti do tė fillojė sė zbatuari rregullorja pėr mbikqyrje tė transakcioneve, e cila ka pėr qėllim tė pengojė shpėrlarjen e parave nė Kosovė. “Sipas kėsaj rregullorje nga tė gjitha bankat qė funksionojnė nė vendin tonė, kėrkohet qė tė mos lejojnė transferin e parave tė gatshme, nė shuma mė tė mėdha se 1 mijė euro.Transferi i shumave mė tė mėdha bėhet vetėm atėherė kur dihet destinimi i tyre”.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail