Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

OSBE dhe KQZ publikojnė rezultatet preliminare tė zgjedhjeve


Prishtinė, 25 tetor 2004 - Zyrtarė tė OSBE-sė dhe tė KQZ-sė, nė njė konferencė pėr media tė hėnėn nė Prishtinė, kanė bėrė tė ditur rezultatet preliminare tė pjesshme tė zgjedhjeve parlamentare tė 23 tetorit, sipas tė cilave LDK ka marrė 45.30 pėr qind, PDK 28.65, AAK 8.28, ORA 6.26, PSHDK 1.81, KDTP 1.38, PD 1.00 pėr qind, ndėrsa tė gjitha partitė tjera kanė marrė gjithsej 7.32 pėr qind tė votave.

Sipas shefit tė OSBE-sė, Paskal Fieski, nė kėto rezultate nuk kanė hyrė votat me kusht, votimi me postė dhe votimi nė Serbi dhe nė Mal tė Zi. Kėto rezultate janė nxjerrė nga votat e 663.352 votuesve, ose 51,11 pėr qind.

Fieski tha se rezultatet pėrfundimtare do tė shpallen pėr disa ditė, duke mos dhėnė datėn e saktė.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail