Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM privatizon edhe 13 ndėrmarrje


Prishtinė, 22 tetor 2004 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit (AKM) ka shpallur valėn e katėrt tė privatizimit tė ndėrmarrjeve shoqėrore. Nė listėn e tenderėve tė privatizimit nė valėn e katėrt pėrfshihen trembėdhjetė ndėrmarrje shoqėrore tė cilat do tė privatizohen me metodėn spin-off i thjeshtė dhe tri NSH me spin-off special. Nė kėtė tender do tė privatizohen kėto ndėrnarrje: nė Pejė ndėrmarrja "Ringov", fabrika e biēikletave "Unis" dhe fabrika pėr pėrpunimin e metaleve UTAVA. Nė Mitrovicė do tė privatizohen tri ndėrmarrje: "Vushtex", "Lux" dhe "Kosova-Trans". Nė Gjilan ndėrmarrjet "Imkos", "Tefik Ēanga" dhe "Teuta". Dy ndėrmarrje do tė privatizohen nė Prizren: "Drateks" dhe "Ekoplast". Nė kėtė tender do tė jenė edhe dy ndėrmarrje nga Prishtina: "Universali" dhe "Farmedi". Ndėrsa nė kėtė tender do tė privatizohen tri ndėrmarrje me spin-off special: "Ballkan Belt" nga Prizreni, "Xerxe/Silosi" po ashtu nga Prizreni dhe "Llamkosi" nga Mitrovica. Data pėr dorėzimin e ofertave nė AKM pėr NSH me spin-off tė thjeshtė ėshtė e merkurė, 19 janar. Afati pėr parakualifikim ėshtė deri mė 11 janar 2005. Kurse data pėr dorėzimin e ofertave pėr NSH-tė me spin-off special ende nuk ėshtė pėrcaktuar.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail