Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kryeadministratori anulon tenderin pėr telefoninė e dytė mobile


Prishtinė, 21 tetor 2004 - Kryeadministratori i Kosovės, Soren Jesen Petersen ka anuluar procesin e tenderit pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė sė bashku me vendimin e Autoritetit Rregullativ tė Telekomunikacionit i cili sot ka nėnshkruar licencėn pėr konsorciumin MOBIKOS. "Anulohet tenderi publik pėr ofruesin e shėrbimeve GSM nė Kosovė i inicuar nė bazė tė vendimit tė Ministrisė sė Transportit dhe Telekomunikacionit mė 17 dhjetor 2003. Nė bazė tė kėsaj tė gjitha veprimet, marrėveshjet dhe vendimet tė bazuara nė tender do tė konsiderohen si tė pavlefshme dhe joligjore", thuhet nė vendimin e nėnshkruar nga Jessen-Petersen. Ky vendim ka hyrė nė fuqi menjėherė.

ECIKS / Radio21
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail