Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Zyra pėr Energji kalon nė kompetencė tė Qeverisė


Prishtinė, 11 tetor 2004 - Zyra pėr Energji e Kryeministrisė sė Kosovės prej sot edhe formalisht do tė marrė kompetencat qė i janė dhėnė pėr kėtė sektor. Kėto kompetenca do tė bartėn nė bazė tė Rregullorės sė UNMIK-ut tė nėnshkruar mė 4 gusht 2004. Kjo rregullore i jep tė drejtė Zyrės sė energjisė qė t'i koordinojė tė gjitha aktivitetet e Qeverisė nė raport me energjinė. Pėrgjegjėsit e kėsaj zyre pohojnė se nė negociatat pėr memorandumin e bashkėpunimit rajonal nė fushėn e energjetikės Kosova do tė jetė partner i barabartė sikurse edhe vendet e tjera tė rajonit.

Pranvera Dobruna, udhėheqėse e Zyrės pėr Energji thotė se krijimi i Ministrisė sė Energjisė, e cila do tė bėhet pas zgjedhjeve tė pėrgjithshme do tė kalojė tek institucionet vendore edhe tė drejtėn e pėrcaktimit tė politikave pėr shfrytėzimin e resurseve natyrore.

ECIKS / QiK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail