Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Konferencė treditore mbi sektorin e ujėrave


Prishtinė, 4 tetor 2004 - Sot nė Prishtinė po i zhvillon punimet Konferenca treditore mbi sektorin e ujėrave, e cila do tė fokusohet nė perspektivat dhe kushtet pėr njė furnizim tė qėndrueshėm me ujė nė Kosovė, nė pėrputhje me politikėn e Ministrisė e Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinor-MMPH, UNMIK-ut dhe Agjencionit Kosovar tė Mirėbesimit AKM pėr pėrmirėsimin e kushteve jetėsore tė popullsisė.

Konferenca do tė fokusohet nė aspektet teknike, ekonomike dhe institucionale tė sektorit tė ujėrave, si dhe do tė qartėsojė rolet, detyrat dhe kontributet e palėve tė involvuara nė kėtė sektor.

Gjatė viteve tė fundit ėshtė bėrė e qartė qė pėr tė krijuar qėndrueshmėri nė sektorin e ujėrave nevojiten kontribute nga tė gjitha palėt. Ministritė, UNMIK-u, AKM-ja, ujėsjellėsat, komunat si dhe donatorėt duhet tė kontribuojnė nė pėrmirėsimin e gjendjes nė sektorin e ujėrave me qėllim tė krijimit njė furnizimi tė besueshėm dhe tė qėndrueshėm me ujė.

Nė kėtė kontekst, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinor-MMPH dhe Agjencioni Kosovar i Mirėbesimit AKM me pėrkrahjen e Bankės Gjermane pėr Zhvillim-KfW do tė mbajnė sė bashku me komunat, ujėsjellėsat dhe donatorėt nė Konferencėn mbi Sektorin e Ujėrave nė Kosovė.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail