Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM hap ofertat pėr raundin e tretė tė privatizimit


Prishtinė, 16 shtator 2004 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit hapi dje ofertat pėr raundin e tretė tė privatizimit nė tė cilin ishin pėrfshirė 19 ndėrmarrje shoqėrore, nė tri prej tė cilave u aplikua procedura e Spin of-it special.

Nė ceremoninė e hapjes, kryeministri Bajram Rexhepi tha se privatizimi ėshtė njė prej hapave kyē qė duhet ta pėrfundojė Kosova. Zėvendėskryetari i AKM-sė, Ahmet Shala mė pas publikoi shumat e ofertuesve pėr ndėrrmarjet nė fjalė, pėr tė cilat kėsaj rradhe kishte mjaft interesim tė madh.

Tre ofertuesit qė kanė ofruar mė sė shumti para pėr ndėrmarjet nė fjalė do tė dorėzojnė edhe njėherė ofertat e tyre, ndėrsa qė pėr Fabrikėn e Tullave Pėrparimi dhe atė tė Kllokotit, afati do tė jetė mė 22 shtator.

Nė fund AKM-ja pėr Ferronilein ka vendosur qė pėr shkak tė kompleksitetit tė objekteve qė pėrfshinė kjo ndėrmarrje, afati tė shtyhet edhe pėr 2 muaj.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail