Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

110 subjekte kualifikohen pėr raundin III tė privatizimit


Prishtinė, 10 shtator 2004 - Rreth 110 subjekte ekonomike dhe investitor individual janė kualifikuar pėr tė konkuruar nė blerjen e kompanive tė shoqėrore qė do tė shitėn mė 15 shtator. Janė 12 kompani shoqėrore, tė ndara nė 19 kompani tė reja dhe "Ferronikeli", ku pėr privatizimin e tij afati i kualifikimit zgjatė deri 24 shtator.

Zyrtarėt e AKM-sė presin qė tė gjithė ata qė janė kualifikuar tė konkurojnė pėr blerjen e kompanive shoqėrore. Rregullat e tenderimit nė raundin e tretė janė modifikuar dhe reflektojnė udhėzimet e zyrės ligjore tė Kombeve tė Bashkuara tė Qershorit 2004.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail