Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM: sot afati i fundit i pranimit tė ofertave


Prishtinė, 8 shtator 2004 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit (AKM) njoftoi tė hėnėn tė gjithė investitorėt brenda dhe jashtė vendit, se tė mėrkurėn nė mbrėmje ėshtė afati i fundit pėr tė dhėnė ofertat pėr blerjen e 13 ndėrmarrjeve shoqėrore nė Kosovė. Nė listėn e ndėrmarrjeve qė do tė privatizohen nė tenderin e tretė janė “Banja e Kllokotit” nga Vitia, “Platacioni i pemėve” nga Gjilani, mė pas vijnė katėr ndėrmarrje nga Mitrovica: “Pėrparimi”, “Derma Commerce”, shtypshkronja “Progresi” dhe ndėrmarrja “Univerzal”. Nga rajoni i Pejės ėshtė parashikuar tė privatizohen tri ndėrmarrje: “17 Nėntori”, “IAC Bujqėsia” dhe “Teuta”. Dy ndėrmarrje shoqėrore nga rajoni i Prishtinės “Fazita” dhe ndėrmarrja pėr mbushjen e shisheve “Lipjan Bottling Plant”(CocaCola), kurse nga Prizreni do tė privatizohet shtėpia botuese “Kosova”. Pėr herė tė parė AKM-ja do tė pėrdorė edhe metodėn e “Spin off”-it special, me tė cilėn do tė privatizohet “Ferronikeli”. Sipas kėsaj metode, AKM-ja do tė negociojė me investitorėt lidhur me numrin e punėtorėve qė do tė mbesin nė punė dhe do tė shqyrtohet plani i biznesit tė investitorit.

Parakualifikues si ofertues i regjistruar?
Nė Zyrėn Kryesore tė Sektorit tė AKM pėr Privatizim nė Prishtinė dorėzoni dokumentet nė vijim:

Informatat tuaja pėr kontakt. Kjo ėshtė njė letėr qė pėrmban informatat vijuese:

Emri juaj
Adresa (Tė gjitha adresat e juaja gjatė vitit)
Qyteti dhe shteti ku jetoni
Numri juaj i telefonit
Numri juaj i faksit
Adresa e e-mailit tuaj


Deklarata e kualifikueshmėrisė
Kjo ėshtė njė letėr qė do tė shkruhet nga ju. Aty vėrtetohet se ju jeni kualifikuar tė hyni nė proces tė tenderit. Ju nuk mund tė merrni pjesė nė tender, nėse keni falimentuar, nėse jeni dėnuar pėr krim, ose nėse aktualisht jeni nėn hetime pėr krim. Nėse ju paraqitni ofertė si individ, duhet tė dorėzohet kopja e lejės suaj tė njoftimit /pasaportės suaj.

Nėse paraqitni ofertėn si subjekt juridik, duhet tė dorėzoni kopjen e regjistrimit tė biznesit tuaj si dhe listėn e pronarėve pėrfitues dhe tė personave qė kontrollojn organizatėn, me dokumentacionin pėrkatės (kjo ėshtė kėrkesė e re).

Informatat
Pėr informata rreth privatizimit duhet kontaktuar Agjencinė Kosovare tė Mirėbesimit nė numrin e telefonit +381 38 500 400, konkretisht Departamenti i Privatizimit, ose vizitoni faqen e internetit tė Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit: http://www.kta-kosovo.org

ECIKS / AKM
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail