Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Tregu kosovar shumė i rėndėsishėm pėr kompanitė sllovene


Prishtinė, 31 gusht 2004 - Tregu i Kosovės ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr kompanitė sllovene ėshtė vlerėsuar nė njė takim tė ministrit tė Jashtėm slloven Ivo Vajgėl me firmat sllovene tė angazhuara nė Kosovė. Siē njoftohet nga Lubjana, Vajgėl ėshtė takuar nė prag tė vizitės nė Kosovė me afaristėt e angazhuar nė Kosovė qė ata ta njoftojnė me aktivitetet e veta dhe tė vejnė nė dukje disa pėrvoja e probleme. Nė takim ėshtė theksuar se disa kompani synojnė zhvillimin e mėtejmė tė punėve tė veta me anė tė depėrtimit nė tregje tė fqinjeve apo me anė tė kalimit nga tregtia nė investime nė Kosovė. "Pėr afaristėt dhe pėrfaqėsuesit e ministrive ėshtė shumė e rėndėsishme qė diplomacia sllovene po u jep mbėshtetje afaristėve nė pėrcjelljen dhe paraqitjet nė konkurse dhe me rastin e zbatimit tė afarizmit tė pasqyruar dhe pėrkatės pėr Slloveninė", theksohet nė Lubjanė.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail