Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Hapet fushata kundėr korrupsionit


Prishtinė, 31 gusht 2004 - Korrupsioni mbetet fenomen i zakonshėm nė jetėn e pėrditshme kosovare. Pėr kėtė zyra kėshillėdhėnse pėr qeverisje tė mirė pranė zyrės sė Kryeministrit hapi sot publikisht fushatėn kundėr korrupsionit nė Kosovė. Nė gjithė botėn njerėzit pėrballėn me plagėn e korrupsionit, fatmirėsisht pėr kosovarėt lufta kundėr korrupsionit nuk ėshtė e pashpresė, ky ishte mesazhi kryesor i studimit tė perceptimeve tė qytetarėve mbi luftimin e korrupsionit nė Kosovė, tha Habit Hajredini drejtor i zyrės pėr qeverisje tė mirė nė zyrėn e Kryeministrit. "Do tė hapet njė agjensi ku qytetarėt e Kosovės do tė munden lirisht tė paraqesin rastet e korrupsionit dhe kjo do tė jetė ndihmesė e madhe pėr ne qė ta luftojmė fenomenin korrupsion, tha Hajredini. Suksesi afagjatė i pėrpjekjeve kundėr korrupsionit nė Kosovė do tė varet nga vullneti i pėrhershėm i udhėheqsėve tė tyre pėr tė implementuar reformat dhe pėr tė sjellė ndryshimet reale dhe tė qėndrushme jo vetėm nė kornizėn e tyre legjislative dhe institucionale, por edhe nė mentalitetin e qytetarėve. Kosovarėt presin dhe nuk meritojnė mė pak se kjo, pėrfunduan zyrtarėt e zyrės pėr qeverisje tė mirė nė zyrėn e kryeministrit.

ECIKS / Balkanweb
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail