Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

KE do tė hapė zyre tė ndėrlidhjes nė Kosovė


Bruksel, 30 gusht 2004 - Komisioni Evropian ka vendosur qė tė hapė zyre tė ndėrlidhjes nė Kosovė me qėllim qė tė vazhdojė tė mbajė kontakte mė tė afėrta si me administratėn e UNMIK-ut, ashtu edhe me pėrfaqėsuesit e institucioneve nė vend. Nė selinė e Komisionit Evropian nė Bruksel u tha gjithashtu se qėllimi primar i hapjes sė kėsaj zyreje ėshtė ndihma konkrete Kosovės drejt afrimit me BE-nė nėpėrmjet tė mekanizmave pėrcjellėse tė stabilizim - asociimit dhe instrumenteve tjera tė pėrcaktuara gjatė Samitit tė Selanikut.

Nė krye tė kėsaj zyreje Komisioni Evropian ka emėruar Giorgio Mamberto pėr tė cilin thuhet se ka eksperiėncė profesionale 33 vjeēare nė ēėshtjen e politikės sė jashtme nė kuadėr tė Komisionit. Ai do tė mer pėrsipėr detyrėn mė 1 shtator ndėrsa gjatė mandatit do tė bashkėpunojė ngushtė mė Fernando Gentilinin – pėrfaqėsuesin personal tė Havier Solanės si dhe me zyret tjera tė Bashkimit Evropian nė Kosovė.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail